МАТЕМАТИКА І ЖИТТЯ


 Навіщо потрібна математика?

Навіщо потрібна математика? Що вона дає людині, які знання дає, які навички і вміння розвиває?

В вершу чергу, ця наука розвиває наші розумові здібності –  дедукцію, вміння робити прогноз, аналізувати, доводити, робити висновкі. Математичні знання покращують абстрактне і критичне мислення, пришвидшують його, вчать абстрагуватися, концентруватися і тренувати увагу і пам'ять.

Якщо узагальнити і конкретизувати,  то результат знайомства з математикою  можна представити таким переліком навичок:

  • спілкування;

  • пошук закономірностей

  • аналіз складних ситуацій, прийняття оптимальних рішень, незалежно від складності ситуації;

  • розвиток логіки, послідовне  міркування, узагальнення, грамотне формулювання власної думки , логічні висновки;

  • швидкість прийняття рішень;

  • планування та утримування в голові складної покрокової послідовності;

  • логічна побудова складних операцій і зберігання їх в пам'яті.

Перелічені  навички здобуваються не тільки в результаті розв’язування задач різноманітних розділів математики (алгебри, геометрії, тригонометрії, теорії ймовірності, статистки і т.п.), а й в процесі використання певних математичних і логічних методів, як головоломки, побудова логічних ланцюжків,   інтелектуальні ігри, які навантажують ваші мізки і «змушують» шукати нестандартні рішення і аналізувати.


Математика — універсальна мова, яку розуміють у всьому світі. Саме тому це найкращий спосіб описати навколишній світ так, аби його зрозумів кожен. Як приклад, без математики неможливо навіть  створити нотну грамоту, завзяки якій  до наших днів було донесено класичні твори Моцарта, Бетховена чи Баха. Нотний стан поділений на чверті, які наповнюють восьмі та шістнадцяті ноти. Щоб зрозуміти як влаштована композиція, необхідно розуміти базові принципи математики. 

Крім того, математика обʼєднує ще ряд розділів. Геометрію, яка дуже потрібна в архітектурі або  комбінаторику, яку постійно використовують в соціології. Дуже важко  підібрати професію, в якій можна повністю уникнути цієї науки.

Немає коментарів:

Дописати коментар